Podniesienie powiek górnych

Opadnięcia powiek górnych nie należy mylić z tzw. zwiotczeniem skóry powiek górnych! Opadnięcie powieki jest chorobą polegającą na upośledzeniu mechanizmu podnoszenia i utrzymywania powieki na odpowiednim poziomie. Zwiotczenie powiek górnych jest w większości przypadków problemem estetycznym, a nie funkcjonalnym, natomiast opadnięcie powiek górnych to przede wszystkim problem funkcjonalny. Przyczyn tego schorzenia może być wiele na różnych poziomach np. mięśniowym, neurologicznym, autoimmunologicznym, idiopatycznym lub innym.
W celu kwalifikacji do zabiegu korygującego powieki konieczna jest opinia neurologa o braku przeciw wskazań do zabiegu. Najczęściej choroba dotyczy jednej strony ale może być obustronna. Zabieg korygujący w przypadku prawidłowej funkcji mięśnia dźwigacza wiąże się z dobrymi efektami. W przypadku braku wystarczającej funkcji mięśnia dźwigacza powieki górnej zabieg może dawać gorsze efekty. W celu kwalifikacji do zabiegu oraz wybór metody leczenia konieczna jest konsultacja z doktorem Rafałem Pabiańczykiem.

Czas zabiegu: około 1 godziny
Pobyt w klinice: zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym, pacjent wychodzi do domu po zabiegu
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG