Asymetria piersi

Umiarkowana asymetria piersi jest stanem prawidłowym. W praktyce nie ma osób, których obie połowy ciała stanowiłyby idealne lustrzane odbicia. U każdego człowiek można stwierdzić różnego stopnia asymetrię jednej połowy ciała względem drugiej.

Asymetrię biustu można korygować na wiele sposobów. W tym celu wykorzystuje się opisane na tej stronie sposoby operacji lub ich kombinacje. Poczynając od najprostszych tzn. drobne różnice w rozmiarach piersi można skorygować np. poprzez zastosowanie implantów o różnej wielkości, projekcji, powierzchni podstawy z jednoczesnym uzyskaniem większego rozmiaru biustu. Asymetrię powstałą np. po usunięciu guzka piersi można zniwelować przeszczepem własnego tłuszczu. Finalne konturowanie piersi po zabiegu redukcji często jest wykonywane poprzez liposukcję. Ptozę (opadnięcie) piersi o różnym stopniu nasilenia koryguje się poprzez wykonanie symetrycznej mastopeksji lub jednoczesne wszczepienie implantu silikonowego. Symetryzacja piersi jest wymagana w prawie wszystkich przypadkach po rekonstrukcji jednej z amputowanych piersi. Sposoby operacyjne jakie są wykorzystywany w procedurach symetryzacji zawierają wszystkie techniki chirurgiczne, które są wykorzystywane w procedurach chirurgicznych piersi.

Zespół Polanda to choroba polegająca na wrodzonej deformacji klatki piersiowej, dotyczy zarówno mężczyzn i kobiet, a objawia się różnego stopnia niedorozwojem gruczołu piersiowego, skóry, mięśnia piersiowego czy nawet szkieletu klatki piersiowej. W takich przypadkach wykonuje się zabiegi rekonstrukcyjne piersi o różnym stopniu złożoności w zależności od stanu miejscowego i przeprowadza symetryzację piersi po stronie zdrowej. U mężczyzn wykonuje się korekcję za pomocą implantu silikonowego imitującego mięsień piersiowy większy.

Czas zabiegu: około 1,5 godziny
Pobyt w klinice: 1 doba
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG