Powiększenie prącia

WSTĘP:
W sieci można znaleźć wiele informacji na temat powiększania prącia różnymi specyfikami w formie tabletek, kremów czy maści lub za pomocą innych urządzeń. Jednak w chwili obecnej metody, które w skuteczny i trwały sposób mogą zmienić rozmiary penisa ograniczają się do zabiegów chirurgicznych.
Zabiegi można podzielić na te, które zwiększają średnicę prącia i te, które wydłużają prącie. Przeciętne rozmiary prącia są w przedziale od 12 do 17cm długości i od 11 do 14 cm średnicy obwodu mierzone we wzwodzie. W spoczynku długość prącia znajduje się w przedziale 7 do 10 cm. Przedziały te nie wyznaczają ścisłych granic prawidłowej anatomii i nie oznacza to również, że mężczyzna, który nie mieści się w tych przedziałach jest nieprawidłowo zbudowany, chyba ze odchylenia są znaczne. Poza tym wielkość penisa w żaden sposób nie zależy od wielkości ciała i często paradoksalnie mali szczupli mężczyźni mogą pochwalić się znacznie większym przyrodzeniem niż ich wysocy umięśnieni koledzy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Wskazania do zabiegu są pojęciem bardzo względnym. Zabiegi wydłużania penisa były początkowo wykonywane u mężczyzn, którzy ze względu na niewielką długość prącia nie mogli odbyć prawidłowego stosunku i tym samym posiadać potomstwa. W takich przypadkach zabiegi wykonywane są ze wskazań medycznych. Aktualnie wielu mężczyzn z prawidłową budową anatomiczną odbywa konsultacje w celu poszerzenie swojej wiedzy na temat możliwości powiększenia prącia za pomocą chirurgii. Decyzje o poddaniu się zabiegowi jest indywidualne.

CEL ZABIEGU:
Zabieg ma na celu zwiększenie rozmiaru penisa w dwóch wymiarach tzn. wydłużenie i pogrubienie (zwiększenie średnicy).

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Przed zabiegiem wymagana jest zawsze konsultacja przedzabiegowa. Doktor Rafał Pabiańczyk omawia wszystkie szczegóły dotyczące przygotowania przed i postępowania po operacji, oraz wyjaśnia wątpliwości dotyczące samego zabiegu. Istotne przed zakwalifikowaniem do zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, brak innych chorób lub ich prawidłowe leczenie, niepalenie papierosów, prawidłowe wyniki zleconych badań laboratoryjnych i innych badań dodatkowych, oraz pozytywna kwalifikacja lekarza anestezjologa do zabiegu w znieczuleniu ogólnym. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób przewlekłych należy poinformować o nich lekarza. Nie należy przyjmować leków rozrzedzających krew i co bardzo ważne bezwzględnie zaprzestać palenia papierosów na miesiąc przed i miesiąc po zabiegu!

ZNIECZULENIE:
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

OPIS ZABIEGU:
Operacje zwiększające rozmiary penisa można podzielić na zabiegi pogrubiające i wydłużające prącie. Wykonywane są oddzielnie w odstępie czasowym.

W pierwszym przypadku pogrubianie penisa przeprowadza się poprzez przeszczepienie własnej tkanki tłuszczowej na grzbiet, boki i częściowo również na brzuszną powierzchnię prącia. Tłuszcz pobierany jest z innej okolicy np. z podbrzusza. Zabieg nie pozostawia blizn. Przeszczepiony tłuszcz częściowo się wchłania do około 6 tygodni i po tym okresie stabilizuje na stałym poziomie. Zabieg można powtórzyć w celu uzupełnienia objętości. Po zabiegu można uzyskać wzrost obwodu prącia od około 2,5 do 5cm. Jest to jednak kwestia bardzo indywidualna i zdarzają się przypadki całkowitego wchłonięcia tłuszczu.

Wydłużanie penisa polega na wykonaniu nacięcia pomiędzy podstawą penisa i spojeniem łonowym w celu wykonania dostępu do więzadła wieszadłowego, stabilizującego prącie do spojenia łonowego. W wyniku przecięcia więzadła można wysunąć prącie do przodu zyskując w ten sposób na długości od spojenia łonowego. Należy jednak liczyć się z tym, że przecięcie więzadła wieszadłowego powoduje brak możliwości uzyskania pełnego uniesienia penisa w trakcie wzwodu i stabilność w trakcie erekcji bywa obniżona. Opadnięcie prącia wynosi około 30 stopni od poziomu. Wynik jaki można uzyskać jest bardzo indywidualny i w dużej mierze zależy od budowy anatomicznej. Wydłużenie u pacjenta z długością wyjściową 8-10cm znajduje się w przedziale od 1 do 2,5cm.

OKRES POOPERACYJNY:
Po zabiegu przebieg pooperacyjny jest bezbólowy. Pacjent przebywa w klinice do kolejnego dnia. Rany goją się do 10 dni. Najważniejsze po zabiegu to powstrzymać się od współżycie prze około 4 tygodnie i stosować się do zaleceń lekarskich. Na kolejnych wizytach kontrolnych przekazywane są zalecenia dotyczące pielęgnacji blizny.

MOŻLIWE KOMPLIKACJE PO ZABIEGU:
Powikłania po zabiegu zdarzają się rzadko. Przy pogrubianiu penisa największym problemem jest znaczne wchłonięcie tłuszczu i konieczność powtórzenia zabiegu a w przypadku wydłużania penisa znaczny spadek stabilności prącia i jego obniżenia w trakcie wzwodu.

DODATKOWE INFORMACJE:
Zabiegi wydłużania i pogrubiania penisa mogą być uzupełniane zabiegami prostującymi prącie. Korekcja krzywego prącia polega na założeniu specjalnych szwów w miejscach przeciwległych do zgięcia tak aby usymetryzować długość ciał jamistych i tym samym wyprostować prącie. Praktycznie każdy penis nie jest idealnie prosty. Odchylenie od osi prostej w takim stopniu, że współżycie nie jest utrudnione nie muszą być poddawane operacji.

W celu optycznego uwydatnienia penisa stosuje się zabiegi dodatkowe takie jak liposukcja wzgórka łonowego czy podbrzusza. Przebycie tego typu operacji sprawia wrażenie wydłużenia prącia, a płaskie podbrzusze poprawia estetyczny wygląd okolic intymnych.

Czas zabiegu: około 1,5 godziny
Pobyt w klinice: 1 doba
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG