Usuwanie tatuażu

Chirurgiczne usunięcie tatuażu polega na jego wycięciu wraz ze skórą, w której znajduje się barwni. Jest to jedyna radykalna metoda umożliwiająca pełne pozbycie się tatuażu, żadne inne metody np. zastosowanie lasera nie zapewniają pełnej skuteczności terapii. W przypadku tatuaży kolorowych, wykonanych profesjonalnie usunięcie za pomocą lasera jest niemożliwe, a wręcz przeciwnie może doprowadzić do oparzenia i przerostu blizny.
Tatuaż można usunąć w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od rozmiarów. Można stosować wiele technik m.in. wycinanie etapowe z odstępem kilku tygodniowym dającym możliwość naciągnięcia się skórze. Pokrycie miejsca po tatuażu przeszczepem skóry czy rozciągniecie sąsiedniej skóry ekspanderem i pokrycie nią powstałego ubytku po wyciętym tatuażu. W celu dowiedzenia się więcej na temat możliwych sposobów usunięcia tatuażu należy udać się na konsultację z doktorem Rafałem Pabiańczykiem.

Czas zabiegu: około 1 godziny
Pobyt w klinice: zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym, pacjent wychodzi do domu po zabiegu
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG