Wyszczuplanie policzków redukcja torebki Bichata

WSTĘP:
Torebka Bichata to jedna z kilkunastu poduszeczek tłuszczowych, które wypełniają twarz nadając jej prawidłowy kontur. Poduszka tłuszczowa policzka jest wyraźnie widoczna u dzieci i z czasem wraz z dojrzewaniem jej objętość ulega zmniejszeniu powodując wysmuklenie twarzy. U niektórych osób poduszka policzkowa stanowi dość znaczną objętość nadając „puckowaty” wygląd twarzy.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Zbyt duża wypukłość policzka i okrągły kształt twarzy może być wskazaniem do zabiegu redukującego poduszeczkę Bichata.

CEL ZABIEGU:
Zabieg ma spowodować zmniejszenie objętości poduszki tłuszczowej policzka w celu wyszczuplenia twarzy pomiędzy kością policzkową a żuchwą.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Przed zabiegiem zawsze wymagana jest konsultacja. Dr Pabiańczyk omawia wszystkie szczegóły dotyczące przygotowania przed i postępowania po operacji oraz wyjaśnia wątpliwości dotyczące samego zabiegu. Istotny przed zakwalifikowaniem do zabiegu jest dobry ogólny stan zdrowia, brak innych chorób lub ich prawidłowe leczenie, niepalenie papierosów, prawidłowe wyniki zleconych badań laboratoryjnych. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób przewlekłych należy poinformować o nich lekarza. Istotne jest też uświadomienie sobie, że redukcja poduszeczki daje ograniczone możliwości co do wyszczuplenia policzków.

ZNIECZULENIE:
Zabieg najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym.

OPIS ZABIEGU:
Wykonuje się drobne nacięcie wewnątrz ust około 1 cm na policzkach. Z takiego dostępu wycina się fragment poduszki tłuszczowej nie pozostawiając żadnych blizn na zewnątrz.

OKRES POOPERACYJNY:
Czas gojenia jest bardzo krótki bo po 7 dniach rany wewnątrz ust są zagojone. Należy w tym okresie dbać o czystość w jamie ustnej i nie spożywać twardych potraw. Przebieg pooperacyjny jest bezbólowy. Należy być cierpliwym oczekując finalnego kształtu gdyż utrzymujący się obrzęk przez kilka tygodni może zaburzać kontur twarzy.

MOŻLIWE KOMPLIKACJE PO ZABIEGU:
Zabieg jest bezpieczny w niezmiernie rzadkich przypadkach może rozwinąć się stan zapalny lub wytworzyć krwiak. Odnotowano przypadki uszkodzenia nerwu twarzowego i przewodu ślinowego.

DODATKOWE INFORMACJE:
Dr Pabiańczyk wykonuje autorski zabieg korygując jednoczasowo poduszkę Bichata oraz przeprowadza mikroliposukcję policzków co potęguje efekt wyszczuplający. Często dodatkowo wykonywana jest liposukcja podbródka i linii żuchwy.

Czas zabiegu: około 1 godziny
Pobyt w klinice: 1 doba
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenie miejscowego: morfologia, APTT, INR, anty HBs, HBs antygen, HCV
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG