Powiększenie pośladków z wykorzystaniem implantów

WSTĘP:
To zabieg, który jest w ostatnim czasie wykonywany coraz częściej. Osoby ze słabo rozwiniętym mięśniem pośladkowym, zwiotczałą skórą pośladków i małą ilością tkanki tłuszczowej w sąsiednich okolicach decydują się na wszczepienie implantów. Zabieg daje przede wszystkim wzrost projekcji, krągłości i jędrności pośladków oraz ich uniesienie.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Pacjenci szczupli, u których brak jest możliwości pobrania tkanki tłuszczowej w celu przeszczepienia w pośladki (tzw. lifting brazylijski) są najlepszymi kandydatami do zastosowania implantów. Słabo rozwinięty mięsień pośladkowy, „płaska pupa” czy zwiotczenie skóry z obecnym cellulitem są kolejnymi wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu.

CEL ZABIEGU:
Najważniejsze to uzyskanie większej objętości, nadanie krągłego kształtu, wzrost projekcji i napięcia skóry pośladka.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Kryteria kwalifikujące pacjenta do zabiegu to dobry ogólny stan zdrowia i brak innych chorób lub prawidłowo leczone choroby przewlekłe, bezwzględny zakaz palenie papierosów, prawidłowe wyniki zleconych badań laboratoryjnych oraz pozytywna kwalifikacja lekarza anestezjologa do zabiegu w znieczuleniu ogólnym. W przypadku występowania jakichkolwiek chorób przewlekłych należy poinformować o nich lekarza.

ZNIECZULENIE:
Zabieg wykonywany jest jedynie w znieczuleniu ogólnym.

OPIS ZABIEGU:
Zabieg polega na wytworzeniu kieszeni dla implantów, która najczęściej wykonywana jest w mięśniu pośladkowym większym. Cięcia prowadzone są w fałdzie między pośladkowym w jego górnym odcinku więc blizny są ukryte. Szwy są zakładane jedynie wchłanialne więc nie ma potrzeby ich usuwania.

OKRES POOPERACYJNY:
Po zabiegu pacjent przebywa w pozycji na brzuchu, w początkowym okresie gojenia jest to jedyna pozycja, w której powinno się przebywać aż do czasu wgojenia implantów. Wstępny czas rekonwalescencji to około 10-14 dni. W tym okresie przebywa się w specjalnej bieliźnie uciskowej i należy ograniczać uciskanie pośladków tak aby zapobiec przesunięciu implantów. Ćwiczenie fizyczne i uprawianie sportu powinno być ograniczone przez około 4 tygodnie.

MOŻLIWE KOMPLIKACJE PO ZABIEGU:
Najważniejsze jest aby stosować się do zaleceń doktora Rafała Pabiańczyka tak aby zminimalizować ryzyko powikłań. W okresie gojenia może dojść do przesunięcia implantu np. gdyby osoba operowana zaczęła wykonywać ćwiczenie fizyczne lub np. „mocno” siadała na krześle. To najczęstsze powikłanie, które mogą się zdarzyć. Możliwa jest również infekcja okolic implantu lub krwawienie do rany.

DODATKOWE INFORMACJE:
Efekt zabiegu można spotęgować wykonując liposukcję w okolicy talii, na szczycie pośladków oraz w górnej części ud.

Czas zabiegu: około 2 godziny
Pobyt w klinice: 1 doba
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG