Dr n. med. Rafał Pabiańczyk

Chirurg plastyczny

Absolwent wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Po ukończeniu stażu podyplomowego nieustannie zajmuje się chirurgią plastyczną, rekonstrukcyjną i estetyczną. Dr Rafał Pabiańczyk ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu chirurgii plastycznej pracując w Oddziale Chirurgii Plastycznej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. Ponadto prowadzi własną praktyką lekarską. W trakcie swojej kilkunastoletniej pracy zawodowej wykonał wiele zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej, onkologicznej i estetycznej. Rocznie dr Pabiańczyk wykonuje około 700 – 800 zabiegów z pełnego zakresu chirurgii plastycznej.

Dr Pabiańczyk głównie zajmuje się chirurgią twarzy, modelowaniem sylwetki i chirurgią piersi. Wykonuje zabiegi korekcyjne w zakresie nosa, uszu, ust, powiek górnych i dolnych. Szczególnie interesuje się zabiegami liftingu twarzy, korekcją i rekonstrukcją piersi. Znaczną część wykonywanych procedur stanowią także zabiegi korygujące sylwetkę, liposukcja, plastyka powłok brzusznych, przeszczepy komórek tłuszczowych oraz chirurgia narządów płciowych u kobiet i mężczyzn.

Jako nauczyciel akademicki na wydziale lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, obronił doktorat opierając swoje badania na mikrochirurgicznych modelach doświadczalnych. Prowadził wykłady i zajęcia praktyczne dla studentów medycyny w ramach Koła Naukowego z chirurgii plastycznej w UJCM. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. Jest autorem i współautorem 16 publikacji naukowych i 22 wystąpień w krajowych i zagranicznych sympozjach naukowych. Po ukończeniu specjalizacji odbył szkolenia praktyczne i teoretyczne m. in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Belgii, Monaco, Szwecji i Austrii oraz w wielu polskich klinikach chirurgii plastycznej. Dr Pabiańczyk ponadto pełnił funkcję wykładowcy i był prowadzącym przedmiot Chirurgia Plastyczna i Estetyczna w Małopolskiej Wyższej Szkole im. J. Dietla w Krakowie.

Dr Pabiańczyk jest pasjonatem swojej pracy. Uważa, że dobry efekt operacji jest związany z połączeniem umiejętności technicznych i wyczuciem estetycznym chirurga. Cechuje się wyjątkową starannością i precyzją wykonywanych zabiegów, a zadowolenie pacjenta jest jego najwyższym priorytetem. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w szkoleniach zawodowych i zjazdach naukowych, polskich oraz zagranicznych towarzystw chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej.

Jak wybrać odpowiedniego chirurga


Decydując się na zabieg upewnij się że osoba, która będzie go wykonywać ma odpowiednie doświadczenie, umiejętności i wiedzę ale przede wszystkim odpowiednie uprawnienia. Lekarze zajmujący się operacjami poprawiającymi wygląd naszego ciała powinni być specjalistami chirurgii plastycznej. Sprawdź czy chirurg jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej Rekonstrukcyjnej i Estetycznej lub innych zagranicznych Towarzystw Chirurgów Plastycznych. Umów się na konsultację, (zawsze przed ostatecznym wyborem możesz odbyć konsultację z kilkoma chirurgami plastycznymi tak aby poznać ich opinię na temat planowanego zabiegu) zapytaj o kompetencję i doświadczenie. Poproś o pokazanie zdjęć przed i po zabiegu tak aby samemu ocenić efekty wykonanych przez lekarza operacji.

Certyfikaty


W pracy lekarza najważniejsze jest nieustanne zdobywanie doświadczenia i aktualizowanie zdobytej wiedzy. Szkolenie, które odbyłem w kraju i za granicą zapewniają przeprowadzania zabiegów na najwyższym światowym poziomie zgodnie z najnowszymi standardami. Zapraszam do zapoznania się z informacjami o szkoleniach, które odbyłem.

Rekomendacje


Zapraszam do zapoznania się z podziękowaniami od instytucji państwowych z którymi miałem przyjemność współpracować.

Opinie pacjentów


Dr Pabiańczyk w mediach


W obecnym czasie kiedy procedury chirurgiczne poprawiające urodę cieszą się coraz większą popularnością informacje z radia, prasy czy telewizji są przydatną bazą wiedzy dla pacjentów zainteresowanych tymi zabiegami. Zapraszam do przeczytania artykułów i wywiadów, których udzieliłem w mediach.

Galeria zdjęć


Wyniki swojej wieloletniej pracy przedstawiam Państwu w galerii zdjęć. Efekty wykonanych operacji pokazane są na przykładach operowanych pacjentów różnej płci i w różnym wieku. Zapraszam do oglądnięcia ponad 1600 przykładów zdjęć, przed i po wykonanym zabiegu.

Procedury


Dla Państwa wygody przedstawiam opis wszystkich wykonywanych przeze mnie zabiegów. Starałem się w sposób przejrzysty i jak najbardziej precyzyjny wyjaśnić szczegóły dotyczące przeprowadzanych operacji. Mam nadzieje, że zawarte informacje będą dla Państwa pomocne i wyjaśnią wątpliwości dotyczące zabiegu. Jeżeli są Państwo zainteresowani informacją dotyczącą możliwości przeprowadzenia konkretnego zabiegu zapraszam do przesłania własnych zdjęć z zakładki KONSULTACJA ONLINE lub na wizytę do mojej kliniki.