Powiększenie pośladków własnym tłuszczem (lifting brazylijski)

WSTĘP:
To zabieg, który w ostatnim czasie wykonywany jest coraz częściej. Osoby, u których stwierdza się nadmiar odłożonego tłuszczu nad talerzem biodrowym i w okolicy „bryczesów” oraz ze słabo rozwiniętym mięśniem pośladkowym są dobrymi kandydatami do przeszczepu tłuszczu. Zabieg daje przede wszystkim wzrost projekcji, krągłości i jędrności pośladków oraz ich uniesienie.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:
Najlepsze kandydatki do zabiegu to pacjentki, u których jest zaburzona sylwetka „klepsydry” w związku z nadmiernie zgromadzonym tłuszczem nad i pod pośladkami. Sama liposukcja w okolicy talii nad talerzem biodrowym czy też w okolicach „bryczesów” nadaje pośladkom lepszy kształt w stosunku do sylwetki, a dodatkowe wypełnienie ich tłuszczem jeszcze bardziej podkreśla kobiecy kształty.

CEL ZABIEGU:
Zabieg ma na celu przede wszystkim powiększyć, podnieść i ujędrnić pośladki ale dodatkowo wyszczupla okolice bezpośrednio sąsiadujące z pośladkami co ma za zadanie jeszcze bardziej podkreślić kobiecą sylwetkę.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:
Przygotowanie przed zabiegiem jest typowe jak do znieczulenia ogólnego, pacjent musi być zdrowy nie palić papierosów, wykonać podstawowe badania, a jeżeli choruje przewlekle powinien być odpowiednio leczony przez lekarza prowadzącego, przyjmować leki i poinformować o tym chirurga.

ZNIECZULENIE:
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

OPIS ZABIEGU:
W pierwszej kolejności pobierany jest tłuszcz z miejsc, w których jest go w nadmiarze np. z okolicy lędźwiowej, z pleców, z ud lub z innych okolic. Tłuszcz jest odpowiednio oczyszczany i zostaje przeszczepiony w pośladki. Objętości przeszczepionego tłuszczu zależą od objętości jaką uzyskamy i od rozmiaru pośladków jakie chce uzyskać pacjentka. Najczęściej podawane objętości są w przedziale od 350 do 600ml na jeden pośladek.

OKRES POOPERACYJNY:
W okresie po zabiegu gojenie jest praktycznie bezbolesne, należy zastosować się do zaleceń lekarskich, utrzymywać ubranie uciskowe tak aby tłuszcz prawidłowo się wgajał a obrzęki redukowały. Czas pełnego zagojenia to około 4 tygodnie. Po tym okresie objętość przeszczepionego tłuszczu stabilizuje się i nie wchłania. Ostateczny kształt miejsc poddanych liposukcji i miejsc przeszczepionych uzyskujemy nawet po roku czasu.

MOŻLIWE KOMPLIKACJE PO ZABIEGU:
W przypadku zabiegów z przeszczepem tłuszczu zawsze występuje ryzyko, że przeszczepiona tkanka nie przyjmie się lub wchłonie w przeważającej wielkości. Jaka objętość tłuszczu pozostanie jest głównie kwestią indywidualnych predyspozycji pacjenta. Miejsca poddane liposukcji mogą wytworzyć krwiaka lub stan zapalny, a w bardzo rzadkich przypadkach stwierdzono zatorowość płucną wywołaną tłuszczem.

DODATKOWE INFORMACJE:
Zabieg przynosi podwójną korzyść poprzez wyszczuplenie miejsc poddanych liposukcji z jednoczesnym podkreśleniu pośladków.

Czas zabiegu: około 1,5 godziny
Pobyt w klinice: 1 doba
Wizyta kontrolna: po tygodniu i po miesiącu
Badania do znieczulenia ogólnego: grupa krwi, morfologia, APTT, INR, sód, potas, chlorki, anty HBs, HBs antygen, HCV, EKG